Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 21 Noi 2017, 17:41

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Abordare partida
MesajScris: 13 Iul 2017, 12:51 
Neconectat
Membru nou

Va salut colegii! Cine a pescuit pe baltile de la Sacosul Turcesc (jud Timis),in special pe balt nr 2?

Sambata voi ajunge acolo impreuna cu cativa prieteni unde sa va da un mic concurs intre noi! Daca stiti vreun fel de abordare ascult cu mare interes!

Din sursele mele am inteles ca trebuie pescuit undeva la 60-70 de mal si facut un pat de nada...pestii hraninduse inainte si dupa patul de nada...cel putin cei mari! Am vazut poze cu exemplare la feeder de la 7 kg in sus...cel mai mare avand 11 kg

Sunt pregatit cu peleti,nada,mini boilesuri,porumb,etc etc etc!

Ca montura voi folosi un method feeder cu tija pt a lansa departe si cat de cat precis si mai mult ca sigur voi avea peleti pe method! Am pregatit pt nadire,peleti si porumb cu grau si canepa si totul amestecat cu Feederx Super Carp Green...voi lansa toata nada pregatita cu o prastie Drennan ground bait caty!

Daca aveti vreo idee sau parere sa o pun in practica...inca odata,astept :)

Sus

pescuit la feeder magazin banner
 Subiectul mesajului: Re: Abordare partida
MesajScris: 13 Iul 2017, 18:56 
Neconectat
Membru junior

Nu stiu cat de precisa va fi nadirea din prastie la 60-70 m de mal. Un rol important il va avea si vantul. Nu stiu cu ce lansete vei pescui dar din punctul meu de vedere te-ar ajuta lansetele de la 3,90m in sus. In rest e ok din ce ai prezentat, bafta si fire intinse sa ai.

Sus

MesajScris: 14 Iul 2017, 13:49 
Neconectat
Membru nou

Hoombres scrie:
Nu stiu cat de precisa va fi nadirea din prastie la 60-70 m de mal. Un rol important il va avea si vantul. Nu stiu cu ce lansete vei pescui dar din punctul meu de vedere te-ar ajuta lansetele de la 3,90m in sus. In rest e ok din ce ai prezentat, bafta si fire intinse sa ai.

Am o lanseta Daiwa Powermesh de 3.60! Vedem ce o fi...ma voi orienta la fata locului! Legat despre nadire chiar precis...punct cu punct nu am cum intradevar dar sa speram ca ceea ce folosesc sa dea roade! Oricum multumesc :)

Sus

MesajScris: 16 Iul 2017, 22:40 
Neconectat
Membru nou

dupa ce te hotarasti la ce distanta vrei sa pescuiesti clipseaza firul si inainte de a atasa carligul la montura folosind un cosulet mai mare arunca 8 sau 10 cosulete in zona pe care vei pescui .dupa ce ai nadit schimba cosuletul cu unul cu care esti hotarat sa pescuiesti , ataseaza carligul si incepi pescuitul .
cand vrei sa improspatezi vadul schimbi din nou cosuletul .asa e cel mai precis mod de nadire.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]