Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 19 Sep 2018, 07:31

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Sfaturi concurs
MesajScris: 15 Apr 2018, 09:40 
Neconectat
Membru junior

Am uitat sa spun că ieri am fost pe lacul respectiv,multa babusca mica,bucățile mai mari au intrat doar pe boaba de porumb dar destul de puține.Un francez care va concura sâmbătă a prins în 3 ore peste 300 de babusti

Sus

pescuit la feeder magazin banner
MesajScris: 15 Apr 2018, 13:29 
Neconectat
Membru senior

claudiuu scrie:
Am uitat sa spun că ieri am fost pe lacul respectiv,multa babusca mica,bucățile mai mari au intrat doar pe boaba de porumb dar destul de puține.Un francez care va concura sâmbătă a prins în 3 ore peste 300 de babusti

Incerca si varianta selectiei babustelor utilizand carlige mai mari.

Sus

MesajScris: 15 Apr 2018, 13:33 
Neconectat
Membru nou

Salutare.
Mergi pe nada asta: SENSAS 3000 EXPLOSIVE BREMES cosulet mediu forfac 50-60cm (daca ai substrat moale poti sa mergi pana la 100 cm) 0.10, 0.13 maxim, carlige mici (18,16 maxim si nu cauta pesti mari, apa s a incalzit si au inceput sa depuna nu o sa i intereseze momeala ta.

Sus

MesajScris: 15 Apr 2018, 19:25 
Neconectat
Membru junior

Nu cred că este timp de selecție a peștilor într-o manșă de 5 ore plus că dacă restul au un pescuit viteza cu minim 100 de pești pe oră...

Sus

MesajScris: 26 Apr 2018, 05:49 
Neconectat
Membru senior

Claudiuu nu ne-ai spus ce ai facut la concurs, ce tehnici ai abordat si care a fost cea castigatoare.

Sus

MesajScris: 01 Mai 2018, 11:47 
Neconectat
Membru junior

Salutare și scuze pentru întârziere.Din păcate rezultatul nu a fost unul bun adică nu știu sigur ce să spun dar o sa va povestesc:
In standul pe care am pescuit nu am avut nici un prag și nici o structură de care să mă leg așa că strategia a fost destul de simpla.La 25 de metri am căutat babusca unde apa avea undeva la 1,5 metri iar la 40 de metrii plătica unde apa era ceva mai adâncă.Am început pescuitul la 25 de metrii pentru a avea activitate și din când în când ieșeam la 40 de metrii unde am nădit cu mult porumb de conserva și vierme mort.Nu am văzut platica și am hotărât să continui doar pe babusca văzând că nici cei din dreapta și din stânga nu reușesc să prindă.Capatul de sector a reușit să de-a de plătica la 60 de metrii și a făcut cea mai are cantitate.Prima greșeală care am făcut-o a fost că nu am folosit fir textil pentru a vedea mai bine trăsăturile cam anemice ale babustii lucru care m-ar fi avantajat și la distanță mai mare de aceea nu am trecut de 40 de metrii.Cel din dreapta mea,un francez experimentat in competiții și cunoscător al lacului a mers doar pe plătica și a reușit aproape de finalul manșei să scoată una la vreun kilogram plus niste babustii și a avut cu 100 de grame mai mult că mine la cantar.A mai fost un pescar din echipa frantei care la fel,cunoscător al lacului,are și câteva filmulețe pentru MATRIX făcute pe lacul respectiv a ieșit penultimul.Una peste alta am ieșit locul 14 din 20 la general și locul 4 pe sector.Fiind primul meu concurs nu cred că m-am descurcat așa de râu în schimb am avut de învățat cate ceva și încercând să fac o recapitulare am văzut greșelile făcute lucru ce sper să mă avantajeze la următorul concurs.

Sus

MesajScris: 01 Mai 2018, 11:51 
Neconectat
Membru junior

Nada folosita a fost SENSAS ETANG+FINE MOUTURE+ATRACTIVE GARDON+ADITIV GARDONIX

Sus

MesajScris: 10 Aug 2018, 20:55 
Neconectat
Membru junior

Foarte tare!

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 1 [ DST ]