Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 17 Noi 2019, 03:50

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 45 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Preston Monster Chair
MesajScris: 10 Mai 2017, 12:23 
Neconectat
Membru senior

Ce om! mai bine nu ma baga in seama!

Consider locul pescarului mai sus pe scara evolutiei decat cea a vanatorului datorita faptului ca dupa ce si-a consumat punctul culminant din partida(drilul), poate elibera partenerul de distractie teafar si nevatamat in mediul lui.

Sus

pescuit la feeder black friday reduceri
MesajScris: 05 Iul 2019, 15:31 
Neconectat
Membru junior

Salutare,
am si eu o problema cu scaunul preston monster.. am strans prea tare suruburile de reglare a picioarelor (din fata) iar acum se invart in gol si au ramas picioarele blocate. Aveti idee ce pot sa fac?

Sus

MesajScris: 06 Iul 2019, 11:06 
Neconectat
Membru junior

Salut,
Daca tot se discuta aici despre diverse scaune, vreau sa pun si eu o intrebare, poate poate gasesc raspunsul
Am achizitionat cu ceva timp in urma de la un coleg de forum un scaun KORUM model mai vechi ( acela cu picioarele patrate ) este excelent scaunul, l-am si probat atunci cand l-am achizitionat si Domnul Scaun nu a protestat de nici un fel la cele 140 kg ale mele.
Dar, m-am dus la o balta care are malul in panta asa ca pentru ca scaunul sa aiba o pozitie orizontal a trebuit sa lungesc piciorele din fata. Deci slabit surubul, lungit piciorul si apoi strans la loc surubul . Am strans cu mana, nu cu patentul pentru ca eu tin la lucrurile mele si nu doresc sa se distruga.
M-am asezat pe scaun si, surpriza, cele 2 picioare din fata pe care le lungisem ca sa aduc la pozitie orizontala au alunecat in suruburi si m-am pomenit iarasi cu risc de a aluneca de pe scaun.
Pe scurt am mai incercat de vreo 2 ori sa lungesc picioarele din fata si apoi sa strang suruburile din fata TOT CU MANA dar rezultatul a fost acelasi .
Ce sa fac in situatia asta ?
1. Sa lai o cazma sa sap malul de cate ori ma duc la peste ca sa nu mai fiu nevoit sa ma joc de-a lungitul picioarelor scaunului nu mi se pare o rezolvare si posibil sa se supere si administratorul baltii
2. Sa pun in porbagajul masinii niste calupi de lemn sau niste caramizi ca sa ridic nivelul malului acolo unde este necesar mi se pare o chestie de m-ar rade si curcile, care eventual m-ar intreba daca am venit la pescuit sau fac vreo constructie pe malul baltii . .. .:))
Care ar putea sa fie o solutie ca picioarele lungite si cu suruburile strans sa nu mai alunece ?
Are cumva , cineva o idee ?
Multumesc,

Sus

MesajScris: 06 Iul 2019, 16:55 
Neconectat
Moderator

- E prima oara cand aud ca picioarele de la primul model de korum aluneca.
- Cand pui scaunul in panta nu e nevoie sa lungesti picioarele fata, ci sa le scurtezi pe cele din spate

Dimensiunea maxim admisa a pozelor postate - 850 pixeli pe orizontala !

Sus

MesajScris: 06 Iul 2019, 19:49 
Neconectat
Membru junior

Relu scrie:
- E prima oara cand aud ca picioarele de la primul model de korum aluneca.
- Cand pui scaunul in panta nu e nevoie sa lungesti picioarele fata, ci sa le scurtezi pe cele din spate

Multumesc Relu, la asta nu m-am gandit . Omul cat traieste invata .

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 45 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5

Ora este UTC + 1 [ DST ]