Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 13 Dec 2017, 14:45

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 60 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Mesaj
MesajScris: 08 Oct 2017, 11:17 
Neconectat
Moderator

Exact ! Vezi cata dreptate am ?

Sent using Tapatalk

Dimensiunea maxim admisa a pozelor postate - 850 pixeli pe orizontala !

Sus

pescuit la feeder magazin banner
MesajScris: 08 Oct 2017, 16:15 
Neconectat
Membru junior

Eu cred ca solutia anticearta ar fi mersul mai des la pescuit. Doamne, si cand ma gandesc ca vine iarna... va exploda forumul. :?

Sus

MesajScris: 08 Oct 2017, 19:23 
Neconectat
Membru junior

Medicamenteee!

Sus

MesajScris: 08 Oct 2017, 19:39 
Neconectat
Membru junior

Terapie de grup.

Trimis de pe al meu Lenovo A2020a40 folosind Tapatalk

Sus

MesajScris: 08 Oct 2017, 20:15 
Neconectat
Membru junior

cristian elena scrie:
Medicamenteee!

Extraveral. :lol: :lol: :lol:

Sus

MesajScris: 08 Oct 2017, 20:20 
Conectat
Membru junior

Forumul asta are cativa ani buni, ani in care au fost aduse in discutie, indraznesc sa spun, cam toate "problemele" unui pescar la feeder. Un membru nou ce ar trebui sa faca? Sa rasfoiasca tot ce s-a scris in topicurile deja existente si sa ramana un anonim? Spunea un coleg ca nu e chiar usor de facut in lipsa timpului necesar. Pana la urma omul scrie/intreaba...cine vrea sa il ajute, ii raspunde. Cine nu se abtine. Altfel, forumul chiar o sa fie activ doar in zona...bazar.

Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk

Sus

MesajScris: 09 Oct 2017, 21:08 
Neconectat
Membru junior

Sorys, unde pescuiesti in Bacau? Cum mai sunt locurile de pescuit?
Mai animam :mrgreen: .

Sus

MesajScris: 09 Oct 2017, 21:35 
Conectat
Membru junior

Vb in topicul dedicat, sa nu deranjam.

Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk

Sus

MesajScris: 06 Dec 2017, 23:15 
Neconectat
Membru junior

Toate ca toate, dar ce parere aveti despre noile Drennan Acolyte 9ft (Ultra/Plus). 113 grame si subtire ca o scobitoare :shock: deja imi imaginez cum trag de rosioare/babusti cu mandruta asta :)
Sunt tare curios cum se simt in mana, abia astept sa apara in magazine sa le pipai.

Sus

MesajScris: 07 Dec 2017, 00:21 
Neconectat
Membru nou

Forumul acesta este foarte bun! Daca ai rabdare sa cauti, afli toate informatiile necesare. Intrebarile incepatorilor legate de scule care pot arunca la 100m, deci echipament heavy, vin din punctul meu de vedere, din urmatorul motiv: cam toti incepatorii la feeder provin din pascarii la crap cu echipament pentru crap. Eu am vazut la prietenii mei aceasta tentinta. Au vazut la mine scule mai "fine" gen Tubertini focalize de 80g sau Maver powerlite SX 11ft si vazand ca prind si ma distrez mai bine ca ei, au inceput sa fi curiosi de acest pescuit cu "paiul ala de varf" care, cred ei, se face praf la un crap de 2kg si oricat le spun eu ca trebuie sa isi cumpere macar un feeder medium, ei isi cumpara pari de 150gr, gen Dome Gabor, pentru ca asa se simt ei in siguranta. Nu vreti sa stiti cum lanseaza montura!!! Unii au perseverat, s-au interesat si au ajuns la concluzia ca feederul adevarat inseamna echipament finut si incep sa prinda peste si abia atunci se leapada definitiv de "craparit"! Dar calea e lunga si plina de obstacole, ajung sa experimenteze doua trei partide nereusite si se intorc la "ceasurile lor cu cuc" sa citez pe cineva aici.
Apoi mai e si problema baltilor, raurilor in anumite zone, care fac din pacate necesara utilizarea unui echipament mai MH. Eu sunt din Buzau si din pacate la noi baltile, putine si slab populate in general cu crap, sunt late si "bantuite" de "crapari" care mai folosesc si barcute de nadit. Praguri nu prea gasesti, alte structuri sunt inexistente si esti nevoit sa iesi in larg la 80m+ aproape de malul opus sa prinzi ceva, asa ca musai trebuie sa detii si echipament mai "greu". In ceea ce priveste pescuitul pe raul Buzau este o nebunie datorita balastierelor si a micro hidrocentralelor, adica apa e mai mereu tulbure si in continua scadere si crestere iar pestele este mic si rar.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 60 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ora este UTC + 1 [ DST ]