Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 18 Ian 2020, 22:16

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 133 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Mesaj
MesajScris: 09 Ian 2020, 23:34 
Neconectat
Membru junior

Scuturatul nu te va ajuta cu nimic,tre' sa le pescuiesti.Daca iti permiti,mergi linistit pe Daiwe,eu la ele m-am oprit.

Sus

pescuit la feeder magazin banner
MesajScris: 10 Ian 2020, 12:23 
Neconectat
Membru senior

La SLR trebuie sa fii atent ca sunt multe la care varful bate in tronsonul portvarf. Nu stiu daca asa ar trebui sau nu dar e foarte deranjant pentru o lanseta care costa atat de mult.

Sus

MesajScris: 14 Ian 2020, 13:18 
Neconectat
Membru nou

ovexdoc scrie:
Scuturatul nu te va ajuta cu nimic,tre' sa le pescuiesti.Daca iti permiti,mergi linistit pe Daiwe,eu la ele m-am oprit.

Si scuturatul ajuta la ceva ... azi am avut drum in Buc si am facut o vizita la doua magazine mari de pescuit sa ma elucidez in privinta DM de 80 ca si el se afla in lista mea scurta. Nu m-a impresionat cu nimic, am lansete in colectie care sunt la jumatate de pret si care arata calitativ mult mai bine decat DM. In schimb am pus mana si pe drenanu’ diatance care arata a lanseta cu finisaje si design placut la vedere. ( stiu.... o chestie de gusturi)
Am pus mana si pe sportexuri care arata bine in schimb mi s-au parut mult mai rigide decat dm si alcolyte.
Cele mai bune review-uri le-am citit despre dm si mai putine despre celelalte ca sa nu mai zic ca despre slr sunt fix 0 review-uri pe forumuri
Ramane sa ajung sa pun mana si pe un slr. Nu credeam ca este asa de greu sa te decizi in privinta unei lansete de top :(((

Ps: seful unuia dintre magazine a tinut mortis sa-mi recomande drenanu’ in detrimentul DM-ului, deoarece Catalin Constantinescu pescuieste cu el la 90m la punct fix. Asa sa fie oare :) ??? Mie personal mi se par deplasate astfel de recomandari deoarece oricare alt bat in mana unui pescar cu experienta este mai bun decat in mana unuia care a descoperit acest stil de putin timp. Pe vremea cand aveam un cooper s ma uitam la unii de se ridicau cu el in doua roti, eu nu am reusit :) , cu siguranta nu ma vad in stare sa arunc 90m la punct fix indiferent de marca de lanseta e.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 133 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Ora este UTC + 1 [ DST ]