Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 13 Dec 2017, 14:44

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: MS Range
MesajScris: 28 Noi 2017, 20:33 
Neconectat
Membru nou

A folosit cineva lansetele celor de la MS Range? Ce părere aveți despre ele?

Trimis de pe al meu SM-G390F folosind Tapatalk

Sus

pescuit la feeder magazin banner
 Subiectul mesajului: Re: MS Range
MesajScris: 28 Noi 2017, 23:15 
Neconectat
Membru nou

-Multi feeder H365-415, max. 120 gr. - in varianta de 4,15 m este ok pentru pentru lanseuri de pana la 80-90 m. - in varianta de 3,60 m este foarte usoara si bine echilibrata. Face fata la peste mare ( crap, mreana...etc.) la rau si la balta. Este un feeder bun si versatil. Segmentul portvarf este lung 1,1 m, varfurile de carbon au 75 cm. Este permisiva dar ai un control bun in drill. Actiunea progresiva si la nevoie lucreaza pana in maner.
-Light 3,55/ 40 gr. - bun la balta, pana la ...30-40 m, pentru caras, platica si crap de pana la 2-3 kg.
Este comoda la transport, cele doua segmente fiind egale. Usoara si bine echilibrata dar este putin imprecisa in lanseuri de peste 25-30 m.
Sunt lucrate ok, blankuri de calitate, inele bune, permisive in drill, in concluzie isi fac treaba bine.

Sus

MesajScris: 28 Noi 2017, 23:55 
Neconectat
Membru nou

ghetm scrie:
-Multi feeder H365-415, max. 120 gr. - in varianta de 4,15 m este ok pentru pentru lanseuri de pana la 80-90 m. - in varianta de 3,60 m este foarte usoara si bine echilibrata. Face fata la peste mare ( crap, mreana...etc.) la rau si la balta. Este un feeder bun si versatil. Segmentul portvarf este lung 1,1 m, varfurile de carbon au 75 cm. Este permisiva dar ai un control bun in drill. Actiunea progresiva si la nevoie lucreaza pana in maner.
-Light 3,55/ 40 gr. - bun la balta, pana la ...30-40 m, pentru caras, platica si crap de pana la 2-3 kg.
Este comoda la transport, cele doua segmente fiind egale. Usoara si bine echilibrata dar este putin imprecisa in lanseuri de peste 25-30 m.
Sunt lucrate ok, blankuri de calitate, inele bune, permisive in drill, in concluzie isi fac treaba bine.
Merci pentru detalii. Am cumparat econ method feeder 3.30m. Sper sa l pot incerca la sfârșitul saptamanii. Sa vad ce poate. La prima vedere pare ok(încercat la rece). Revin cu detalii

Trimis de pe al meu SM-G390F folosind Tapatalk

Sus

MesajScris: 29 Noi 2017, 09:16 
Neconectat
Veteran

Ma uit mereu la pagina de fb de la MS range. Nemtii au produse bune, trebuie doar sa sti ce sa alegi.

Personal as incerca cateva chestii de la diefeederbox si lanseta ultra light 40gr. Mi se pare ca aia a avut-o felix s la mondiale. N-are cum sa fie rea

Sus

MesajScris: 06 Dec 2017, 06:01 
Neconectat
Membru junior

Salut,
După un sezon de pescuit cu o lanseta de la Sanger MS pot spune că sunt foarte ok cel puțin lanseta ce o am eu http://m.am-angelsport-onlineshop.de/item/3232363430
Lansează super cu un method sau coșuleț de 30gr plus nada, semnalizează ok si la pesti mai mici ca palma, am scos cu ea crap de 5kg si a fost o plăcere!

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]