Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 01 Apr 2020, 13:35

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 99 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 13 Feb 2020, 23:03 
Neconectat
Membru junior

Dar de Shimano Bull's Eye 5050 ttp://www.pescuitlafeeder.ro/magazin/mu ... 50-as.html nu scrie nimeni nimic ? Chiar nu se gasesc feedback-uri . Nu ne permitem toti sa cumparam si sa testam personal .
Din tot ce am citit pe un alt forum despre ultegra xtd si modelul xtc ci4+ , au o mare problema cu taiatul bucsei din cauza firelor subtiri si le dau dreptate intr-o privinta, nu dai sume atat de mari sa se taie si sa umbli in ele sa le pui rulmenti ca la vulcanizare , cum se exprima un alt coleg :)).
Daca are cineva informatii suplimentare , cred ca sunt binevenite .

Sus

pescuit la feeder magazin banner
MesajScris: 14 Feb 2020, 00:37 
Neconectat
Membru senior

La XSC Ci4 sigur nu ai auzit ca trebuie adaugati rulmenti. In rest da, cam asa este, acel plastic se taie la unele mulinete. Eu nu am patit(am xsc ci4) dar am auzit si eu de cazuri. Bullz Eye este aproape identica. Difera doar culoarea, raportul de recuperare si bullz Eye vine fara tambur de rezerva. Am mai auzit eu povesti cu modelele pentru piata japoneza dar in esenta tot o Ultegra este.
Pareri nu vei gasi multe pentru ca e scumpa pentru ce ofera si nu se vinde chiar atat de bine.

Sus

MesajScris: 14 Feb 2020, 12:54 
Neconectat
Membru junior

Probabil ai fost mai atent cu asezarea firului dupa lansare , dar si modelul ala are aceeasi problema .
Nu scot o mulineta pt Europa , doar englezii ce mai incearca cu Daiwa sa se implice .
Prea le cosmetizeaza pt marketing si in rest ...

Sus

MesajScris: 14 Feb 2020, 15:45 
Neconectat
Veteran

Bullsul nu are nici o treaba cu Ultegra, in afara de forma/design. Cum si stradicul are acelasi corp si tambur cu cel de la TP PG(difera putin "gaurelele" din tambur). Evident mulinetele nu au nici o legatura.
Va recomanda sa o utilizati in conditii de forta.Bullsul. Dupa ce faceti acest lucru sunt deschis si la polemici amicale. Pana atunci, insa, exista riscul sa transform discutia intr-un monolog.

Sus

MesajScris: 15 Feb 2020, 11:38 
Neconectat
Membru junior

E cam scumpa in comparatie cu ultegra , care are in plus si Xprotect plus tamburul de rezerva .
Catalin , daca o detii , poti sa scrii mai multe despre ea ?

Sus

MesajScris: 15 Feb 2020, 11:58 
Neconectat
Veteran

Alex10x scrie:
E cam scumpa in comparatie cu ultegra , care are in plus si Xprotect plus tamburul de rezerva .
Catalin , daca o detii , poti sa scrii mai multe despre ea ?

Intr-o comparatie, nu vad relevanta x protectului de la ultegra dat fiind faptul ca recomandarile producatorului imping bullsul spre pescuitul marin. Si asta in mod oficial.

In rest, daca vorbim doar despre comportamentul lor pe apa, nu as gasi nici un motiv sa le compar. Ce sa compar? Doar pretul. Si eventual sa-mi reduc ratingul placerii de la 110% la 90%. Tine de optiunile fiecaruia, sau luati-o altfel: o mulineta catana costa cca 200 ron iar o stella costa de cca 12 mai mult. Nu exista un algorit sau o formula matematica care sa ne ajute sa stabilim corectitudinea produsului vazuta prin prisma caracteristicilor si pretului. Unele caracteristici, pe cate le putem percepe sau nu, nu au pret!

Sus

MesajScris: 15 Feb 2020, 12:15 
Neconectat
Membru junior

Si ce vrei sa spui exact , bulls este peste ultegra si merita diferenta de 150 ron ?

Sus

MesajScris: 15 Feb 2020, 17:56 
Neconectat
Veteran

Alex10x scrie:
Si ce vrei sa spui exact , bulls este peste ultegra si merita diferenta de 150 ron ?

Pentru mine, da!

Merita pentru oricine care nu pescuieste EXCLUSIV la plantat. Merita daca pescuieste cu monturi mai grele de 40 gr. Indiscutabil merita daca este utililizata pe rau, in curent.

Pana si la rece se invarte mai "dulce" :)

Sus

MesajScris: 15 Feb 2020, 18:58 
Neconectat
Membru senior

Bun, are raport de recuperare mai mic dar in rest mai difera ceva? Eu nu vad diferente intre ele decat la forta din cauza raportului mai mic la bulls. La fel ca si ceilalti o consider destul de scumpa, mai ales ca are doar un tambur si sunt multi care vor minim doi si mai trebuie sa mai bagi inca odata mana in buzunar. O sa trec eu zilele astea pe la magazin la Arad sa pun mana pe ea. Poate esti prin zona sa stam la o polemica amicala. :mrgreen:

Sus

MesajScris: 15 Feb 2020, 19:17 
Neconectat
Veteran

Neamtul scrie:
Bun, are raport de recuperare mai mic dar in rest mai difera ceva? Eu nu vad diferente intre ele decat la forta din cauza raportului mai mic la bulls. La fel ca si ceilalti o consider destul de scumpa, mai ales ca are doar un tambur si sunt multi care vor minim doi si mai trebuie sa mai bagi inca odata mana in buzunar. O sa trec eu zilele astea pe la magazin la Arad sa pun mana pe ea. Poate esti prin zona sa stam la o polemica amicala. :mrgreen:

Iti imaginezi cumva ca daca mulinetele gen daiwa tdr, castizm sau matchwiner, avand maner cu contrasurub, ar avea si raport de recupetare de 5.2.0 sau 5.3.0 ar mai face 2 parale?

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 99 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]