Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 16 Aug 2018, 20:16

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Shimano sau Tubertini?
MesajScris: 11 Feb 2018, 20:27 
Neconectat
Membru junior

M-am hotarat s-o vand pentru ca-mi place mult mulineta shimano si vreau sa o imprechez cu un DM mai puternic.Dar o sa iau si un Tubertini pentru mini plus pentru ca e prea laudata mulineta asta!
Desi am observat ca cei mai multi au si lansete de rezerva poate o sa ma razgandesc cu vanzarea!
Multumesc pentru sfafuri desi nu ar trebui pentru ca in urma discutiilor m-am hotarat sa le iau pe amandoua si o lanseta asa ca dau bugetul rau peste cap!

Sus

pescuit la feeder magazin banner
MesajScris: 13 Feb 2018, 17:15 
Neconectat
Membru junior

Am cumparata azi mulineta Shimano ultegra 5500 xtd si intradevar isi merita laudele de pe forum. Este o mulineta superba si inchegata dar ce nu spune nimeni e ca este o mulineta uriasa si grea cum nu am vazut niciodata la un pescar de feeder. Abia astept sa o incerc pe balta cu un DM 100g dar nu am prea mari asteptari!

Sus

MesajScris: 13 Feb 2018, 17:52 
Neconectat
Membru nou

andrei311081 scrie:
e ca este o mulineta uriasa si grea

Incet, incet, pescuitul cu feedere heavy semana tot mai mult cu pescuitul "clasic" practicat de crapari. Lansete dure, inele mari si cat mai putine....pt a atinge distante extreme (care or fi alea :) )
Cristi Mihalcea, un aruncator de top, a folosit aceasta mulineta atat in concursurile de casting cat si in pescuitul propriu-zis, imperecheata cu cel mai rigid bat de crap din gama shimano: TX-7 Intensity :)

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 1 [ DST ]