Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 22 Mai 2019, 03:17

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: 20 Apr 2019, 14:10 
Neconectat
Membru nou

Am achiziționat recent un penar Preston Method Hooklength System și am rămas fără cuvinte când am pus mâna pe produs. O bucată de plastic plină de bavuri, marginile nu sunt paralele, iar distanța dintre pini te împiedică să asezi carlige gata legate la 10 cm. Am masurat și distanța este de 101-103 mm, fiind de ajuns să se despinda carligele legate la orice mișcare.
Adica daca leg un cârlig trebuie să măsor exact pe pinii pe care îl voi pune, altfel risc sa cadă.
Comparativ cu Guru care e cam la același preț are un singur avantaj, mult mai mulți pini, în rest nici nu se pot compara.
Am avut eu ghinion cu produsul deformat si cu bavuri (matriță obosită) sau e produs contrafăcut?
Ați întâlnit această problemă?

Sus

pescuit la feeder magazin banner
MesajScris: 21 Apr 2019, 00:15 
Neconectat
Membru senior

Nu ai avut ghinion, doar ca nu te-ai informat inainte! ;)
Daca vrei ceva reglabil cauta MAP Dual Hooklenght Box

Sus

MesajScris: 21 Apr 2019, 09:55 
Neconectat
Membru nou

Razvan Zlatan scrie:
Nu ai avut ghinion, doar ca nu te-ai informat inainte! ;)
Daca vrei ceva reglabil cauta MAP Dual Hooklenght Box

Nu m-am informat pentru că toate celelalte "mărunțișuri" marca Preston au fost de calitate, de la loop tier, method-uri, mould-uri, agrafe, quick change beads, cârlige etc. Din imagini am vazut ca nu are balamale, nu are magneti sau garnitură, se vede că e un simplu plastic dar am zis ca asta îl face mai ușor. Nu vreau reglabil neapărat ci doar pini să fie la aceeași distanță în toată cutia ;) . E greu să îți dai seama de calitatea unui produs numai din fotografii.
La MAP Dual Hooklenght Box cele două capace transparente sunt din plastic casant (din poze nu prea imi dau seama dar de obicei plasticul flexibil nu are o asemenea transparență)?
Probabil că un compromis bun rămân penarele Guru.
Mulțumesc pentru informație.

Sus

MesajScris: 10 Mai 2019, 18:56 
Neconectat
Membru nou

M-am mancat tastatura si am trimis imagini cu produsul la producator.
Raspuns a fost prompt.
Mai pe ocolite au recunoscut ca nu e conform dar nu il pot schimba ei in afara UK.
Deci produsul meu e original dar e pe moarte, va fi scos din oferta in curand si probabil de aceea matrita nu a mai fost verificata/schimbata si iese o mizerie de cutie.
De schimb nici nu se pune problema, TF (ca de la ei l-am achizitionat) nu stiu ce raspuns sa imi dea, ca nu mai am ambalajul ;) . Manevra clasica: asteptam 30 de zile, nu dam raspunsuri decat la telefon si apoi nu se mai poate returna nimic chiar daca legea nu impune prezenta ambalajului original.

Sus

MesajScris: 10 Mai 2019, 19:48 
Neconectat
Membru junior

nu impune prezenta ambalajuluu in caz de garantie, in caz de retur trebuie sa fie in starea in care a fost achizitionat respectiv nefolosit si in ambalajul original, iar returul se poate face in 15 zile lucratoare doar la comertul online, in rest tine de politica magazinului, nu de legislatie.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]