Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 21 Iul 2018, 15:53

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 157 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Partide de pescuit pe Magura9
MesajScris: 14 Noi 2017, 09:09 
Neconectat
Membru nou

Felicitari Sebastian si la mai mare :)! Superb exemplar!

Sus

pescuit la feeder magazin banner
MesajScris: 02 Mai 2018, 13:10 
Neconectat
Membru nou

A fost cineva anul asta?

Sus

MesajScris: 03 Mai 2018, 18:57 
Neconectat
Membru junior

da. eu am fost sambata 28.04.2018 , ponton nr 18
balta full...baterii de crap...spomburi ....bere....mici...ceafa.... :lol:
eu doar cu un feeder...spre malul opus ...indeva in 70 m...cu method...groundbait / mix de pelete de 2 mm. am incercat si in fata mea - 15-20 - 30 m..stanga ...dreapta ..nimic.
carlig de 10 cu pop up ananas...krill.
capturi - 7 crapi intre 5 si 8 kg..toti pana in ora 11 ...si ultimul pe la 14 ...apoi nimic. la 4 am plecat.
m-am lenevit si nu am facut o nadire de apel cu cateva cosulete de nada...dar asta e . sigur prindeam mai bine
ma declar multumit avand in vedere ca la vecini nu am vazut mai mult de un 1 peste...iar pe la alte standuri 1-2 pesti - din spusele paznicilor ...acuma daca m-au mintit...va mint si eu.
oricum Magura e o balta care cel putin pe mine nu ma dezamagit niciodata... ;)

Sus

MesajScris: 03 Mai 2018, 20:46 
Neconectat
Membru junior

constantinlafeeder scrie:
da. eu am fost sambata 28.04.2018 , ponton nr 18
balta full...baterii de crap...spomburi ....bere....mici...ceafa.... :lol:
eu doar cu un feeder...spre malul opus ...indeva in 70 m...cu method...groundbait / mix de pelete de 2 mm. am incercat si in fata mea - 15-20 - 30 m..stanga ...dreapta ..nimic.
carlig de 10 cu pop up ananas...krill.
capturi - 7 crapi intre 5 si 8 kg..toti pana in ora 11 ...si ultimul pe la 14 ...apoi nimic. la 4 am plecat.
m-am lenevit si nu am facut o nadire de apel cu cateva cosulete de nada...dar asta e . sigur prindeam mai bine
ma declar multumit avand in vedere ca la vecini nu am vazut mai mult de un 1 peste...iar pe la alte standuri 1-2 pesti - din spusele paznicilor ...acuma daca m-au mintit...va mint si eu.
oricum Magura e o balta care cel putin pe mine nu ma dezamagit niciodata... ;)

Felicitari ! Poti sa-mi spui care parte a baltii e cea mai productiva in aceasta perioada ? Intentionez sa fac o partida in timpul saptamanii cand e mai putina lume .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sus

MesajScris: 04 Mai 2018, 22:26 
Neconectat
Membru junior

Salut, am fost și eu ieri pe pontonul 21.Nu am făcut nadire de baza, am ales sa pescuiesc la intercepție. După mai multe încercări, prima trăsătură am avut o la circa 7-8 metri fata de malul de vizavi. Am insistat în acel loc pe parcursul întregii partide (pana la ora 15) rezultatul fiind 16 crapi cu greutăți între 3,9 și 12,5 kg.Pescuit la method, nada special g gold, micro coarse pellet de 2 mm(proporția fiind de 75 nada, 25micro), la cârlig pop up uri de 10 hi viz fluo tot de la bait Tech(asta au dat cel mai bun randament).

Sus

MesajScris: 07 Mai 2018, 05:47 
Neconectat
Membru junior

Am facut o partida de 36 ore pe Magura 9. Am pescuit de pe pontonul 25 in malul de vizavi la ~ 55 m. Am inceput cu o nadire de baza cu bait tech big carp poloni, special g, pelete de 4 mm de krill si carp&coarse de la bait tech, plus niste porumb si seminte. Am prins Sambata impreuna cu prietena 15 crapi intre 5 si 7 kg, plus ea un crap de 9.70 kg si eu un ten se 10.20 kg. Duminica am incercat aceeasi abordare. Am prins in prima ora dupa nadire 2 crapi de 5-6 kg si am scapat inca 2. Pana pe la ora 9 nu am mai prins nimic asa ca m am bagat la somn pana pe la pranz . Am reluat pescuitul dar fara succes pana la ora 16:30. De la 16:30 pana la 17:30 am reusit sa prind inca 4 crapi intre 3.50 si 6 kg.
Pe momitor am folosit special g si mix de pelete de 2 mm iar la carlig cel mai bine a mers la ringers wafters portocalii, bait tech the juice de 8 mm si pop up uri utopia de krill
A fost o partida excelenta pe o balta foarte frumoasa.

Fire intinse!ImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Sus

MesajScris: 07 Mai 2018, 20:02 
Neconectat
Membru junior

"Crapul ca crapul" , dar tenul e de nota 10 !
Felicitari !

Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk

Sus

MesajScris: 14 Mai 2018, 15:41 
Neconectat
Membru junior

Salutare!

Am facut o partida de pescuit pe Magura 9 de vineri seara pana sambata seara, pontonul 24. Am ajuns pe la ora 18:45 pe balta, am pregatit nada, echipamentul, am nadit in malul de vizavi si la ora 20:00 eram gata de pescuit. Nadirea am facut o cu niste groundbait utopia f&k, baittech poloni si special g la care am adaugat pelete de 4 si 6 mm special g, krill si carp&coarse parca. Am mai bagat si cateva seminte si cam aia a fost. Pe method am avut special g si mix pelete de 2mm. Momeala ringers chocolate orange wafter. Pana la ora 2 am prins 11 crapi intre 5 si 9.5 kg. Am scapat si 2 care mi au rupt linia. Apoi m am bagat la somn cu gandul ca la ora 5 sunt din nou calare pe el. Zis si facut, la ora 5 m am apucat de nadit...5-6 momitoare haldorado. Pana la ora 16:00 nici un varf indoit. Am incercat si mai aproape, si pe mijloc, si in stuful de langa mine.....nimic. La ora 16:00 varful se indoaie....intep....firul se rupe iar. La ora 17:00 varful se indoaie....pestele fuge dupa stalpul din lemn si....dupa ce am tras ca nebunul de lanseta....am rupt iar linia. Cam asa s a terminat partida.....sa zicem ca a fost de la extaz la agonie. Una peste alta....abia astept urmatoarea partida

Fire intinse va doresc!ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Sus

Subiectul mesajului: Partide de pescuit pe Magura9
MesajScris: 14 Mai 2018, 21:22 
Neconectat
Membru junior

sebastiandoru scrie:
Salutare!

Am facut o partida de pescuit pe Magura 9 de vineri seara pana sambata seara, pontonul 24. Am ajuns pe la ora 18:45 pe balta, am pregatit nada, echipamentul, am nadit in malul de vizavi si la ora 20:00 eram gata de pescuit. Nadirea am facut o cu niste groundbait utopia f&k, baittech poloni si special g la care am adaugat pelete de 4 si 6 mm special g, krill si carp&coarse parca. Am mai bagat si cateva seminte si cam aia a fost. Pe method am avut special g si mix pelete de 2mm. Momeala ringers chocolate orange wafter. Pana la ora 2 am prins 11 crapi intre 5 si 9.5 kg. Am scapat si 2 care mi au rupt linia. Apoi m am bagat la somn cu gandul ca la ora 5 sunt din nou calare pe el. Zis si facut, la ora 5 m am apucat de nadit...5-6 momitoare haldorado. Pana la ora 16:00 nici un varf indoit. Am incercat si mai aproape, si pe mijloc, si in stuful de langa mine.....nimic. La ora 16:00 varful se indoaie....intep....firul se rupe iar. La ora 17:00 varful se indoaie....pestele fuge dupa stalpul din lemn si....dupa ce am tras ca nebunul de lanseta....am rupt iar linia. Cam asa s a terminat partida.....sa zicem ca a fost de la extaz la agonie. Una peste alta....abia astept urmatoarea partida

Fire intinse va doresc!ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine

11 ore fara nici-o trasatura ? Ceva nu a fost in regula , ca nu suntem in Decembrie !
Interesanta ideea cu iluminatul noaptea , trebuie incercat .

Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk

Sus

MesajScris: 15 Mai 2018, 08:47 
Neconectat
Membru senior

De curiozitate, ce fir folosesti? Mi se pare foarte ciudat ca ai avut atatea rupturi ale liniei, mie nu cred ca mi s-a intamplat vreodata, de cand pescuiesc la feeder. E vorba de linia principala sau de forfac?

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 157 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Următorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]