Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 20 Iul 2018, 16:34

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 11 Iul 2018, 20:11 
Neconectat
Veteran

Adam scrie:
pe mine mă întristează postările lui, mai ales cele în care siluiește gramatica limbii române. Vorbim cam de jumătate dintre ele... Trist, nu?

Serios? agramat? Te intristeaza postarile mele?
Eu impartasesc ce stiu, sa ajut si uite cu ce ma aleg.
Sunt facut agramat si siluiesc limba romana :roll:
Personal am citit pe sarite si aia a fost singura fraza care mi-a sarit in ochi, in rest nu dau 2 bani pe acest topic.
Ti-am trimis mesaj privat, vad ca avem o problema.

Sus

pescuit la feeder magazin banner
MesajScris: 11 Iul 2018, 21:24 
Neconectat
Membru nou

Vezi ca ti-am raspuns :D

Sus

MesajScris: 11 Iul 2018, 21:46 
Neconectat
Veteran

Si eu astept raspunsul tau. Daca ai dreptate si eu nu stiu sa scriu, nu mai postez. Astept sa ma convingi.
Pe privat bineinteles. Asa e civilizat.

Noroc.

Sus

MesajScris: 12 Iul 2018, 14:24 
Neconectat
Membru nou

cismas scrie:
multumim frumos pentru prezentari
in numele multor colegi de pe acest forum,care este dedicat si se cheama PESCUIT LA FEEDER, te-as ruga daca se poate sa ne prezinti si Balti care au conditii mai speciale pentru feederisti, adica pescuit cu o lanseta, maxim doua, fara retinere, noi santem niste pescari mai ciudati, ne intereseaza mai mult relaxarea, daca se poate la un pret cat mai mic si mai putin...burta
multumim

Cismas, multumesc pentru singurul mesaj de apreciere al muncii mele de pe acest forum. Se pare ca ceilalti colegi privesc problema dintr-o extrema si atat. Cum mai mai spus...si cum puteti vedea pe canalul de youtube...eu incerc sa adun intr-un singur loc informatii complete despre balti/lacuri si locuri de pe dunare unde ajung. Despre cat mai multe. Daca vrei spre exemplu, sa incerci pescuitul la feeder in lacul din Laguna Verde (ca tot e ultimul video realizat), cum stii daca acest lac e potrivit pentru tine? Pai...privesti (si) o astfel de prezentare, precum cele facute de mine. Atata tot! Ce concluzii vreti sa trageti voi mai departe, dintr-un singur video, dintr-o singura vorba (bomba), e treaba voastra si sunteti indreptatiti sa scrieti ce vreti. Aceasta intamplare n-are nicio legatura cu proiectul gandit de mine. In august plec pe Dunare si cu siguranta voi pescui si la feeder. Voi face de asemenea o prezentare si, daca nu cumva sunt banat pana atunci, o voi posta si pe aceea aici. Ce vreau sa spun este ca proiectul meu trebuie privit in ansamblu si sper eu, apreciat!. Nicidecum nu ar trebui sa duca la amenintari din partea moderatorilor din cauza unui cuvant spus de un administrator.

PS- cismas - Voi tine cont de sugestia ta. Voi cauta si locatii de pescuit cu inclinatie mai mare catre pescuitul tip feeder.

Fire intinse oriunde mergeti.

Sus

MesajScris: 12 Iul 2018, 17:11 
Neconectat
Membru senior

eu nu am cum sa trag concluzii despre ca facilitati ofera o balta special pentru feederisti, atata timp cat tu nu scoti o vorba despre asta in prezentarile tale in care stai alaturi de baterii de lansete de crap puse pe senzori
Si asta, ma repet, pe un forum care se numeste PESCUIT LA FEEDER, asa ca m-ai inteles gresit, eu nu pot aprecia pescuitul la crap pe un forum de pescuit la feeder
te pomenesti ca intr-o buna zi o sa ne prezinti si ceva pastravi, stiuci, toni, heringi si alti pesti ce fac obiectul altor forumuri

Sus

MesajScris: 18 Iul 2018, 07:15 
Neconectat
Membru nou

Am inteles dragilor. Sunt convins ca NU TOTI membrii acestui forum gandesc ca voi, dar daca doar cei numultumiti se exprima, ca ei facem. Cine doreste in continuare sa afle detalii importante despre locatiile de pescuit pe care le prezint, stie unde ma gaseste - canalul de youtube Baltacul.

Pentru ultima postare de pe acest forum las si ultimul video realizat in care culmea, unul din pescarii cu care am stat de vorba pescuia la feeder. Baltile Colceag 2 si 3:

https://www.youtube.com/watch?v=9TX7SPFM474&t=0s

Fire intinse si numai content perfectionat la virgula pentru acest forum, va doresc!

Sus

MesajScris: 18 Iul 2018, 12:56 
Neconectat
Membru senior

frumoasa balta, mi-a placut, nu am fost niciodata, dar cred ca o sa ajung si eu pe acolo
in ce private faptul ca acel pescar pescuia la feeder sa o lasam ...pentru alte forumuri

Sus

MesajScris: 18 Iul 2018, 13:56 
Neconectat
Moderator

Pacat de multe balti ca sunt gandite exclusiv pentru "sacosari". Daca vrei sa pescuiesti de placere, dai cu tunu dupa o balta care sa ofere si C&R.
Dar n-avem ce face, trebuie sa recunoastem ca majoritatea se duc pe balta sa care peste acasa, pasiune nu exista decat la un foarte mic procent din cei ce pescuiesc in Romania.
Iar patronii de balti, in opinia mea, nu pot fi acuzati de nimic. Toate baltile de pescuit sunt in definitiv doar niste "afaceri", si ca orice afacere, se bazeaza pe legea cererii si ofertei. Simplu !

Dimensiunea maxim admisa a pozelor postate - 850 pixeli pe orizontala !

Sus

MesajScris: 18 Iul 2018, 19:40 
Neconectat
Membru senior

Relu scrie:
Pacat de multe balti ca sunt gandite exclusiv pentru "sacosari". Daca vrei sa pescuiesti de placere, dai cu tunu dupa o balta care sa ofere si C&R.
Dar n-avem ce face, trebuie sa recunoastem ca majoritatea se duc pe balta sa care peste acasa, pasiune nu exista decat la un foarte mic procent din cei ce pescuiesc in Romania.
Iar patronii de balti, in opinia mea, nu pot fi acuzati de nimic. Toate baltile de pescuit sunt in definitiv doar niste "afaceri", si ca orice afacere, se bazeaza pe legea cererii si ofertei. Simplu !

Ai pus punctul pe "i", Relu ! 90% din balti, sunt balti comerciale in care se "promoveaza cantitatile enorme de peste prins/retinut" . Balti de 50 de locuri/standuri, care in weekenduri "gazduiesc" peste 100 de pescari, din metru in metru, fiecare cu cate 3-6 lansete + 2 vergi ca "asa e regulamentu`" ..... Deja nu mai e pescuit si decat sa ma mai duc pe vreo balta privata, ma duc pe vreo garla mai bine, sau pe un lac salbatic, gen Snagov sau Barajul Paltinu, prind 10 platici toata ziua, dar macar stau in liniste si ma relaxez.....

Sus

MesajScris: 18 Iul 2018, 20:16 
Neconectat
Membru junior

@baltacul
Ca sa înțelegi de unde vine aversiunea asta desi exprimarea ta a fost cu bun simt, ei bine vine de la niste oameni care înțeleg altfel pescuitul, feeder sau staționar nici nu prea contează, oameni care au simțit nevoia sa elibereze pestele si sa il pescuiască cu bun simt si intr-o maniera cat mai civilizata. Pe acest forum muncesc cei care încearcă sa promoveze aceasta disciplina si sa o dezvolte. Poate intro zi vei înțelege ca inca nu înțelegi nimic despre pescuitul sportiv care trebuie sa fie un model pentru pescuitul recreativ. Pana atunci nu te grăbi sa promovezi ceva pe acest forum pentru nu este destinat acestui lucru. Si mai este inutil sa încerci polarizarea membrilor acestui forum.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]