Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 16 Dec 2018, 10:15

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 44 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5
Autor Mesaj
MesajScris: 18 Iul 2018, 20:31 
Neconectat
Membru junior

Mie mi se pare ca, in ciuda tuturor obiectiilor noastre, am reusit sa ocolim problema de fond a acestor filmulete: sunt foarte prost facute. Acelasi scenariu in care vine patronul si intervievatorul se gudura cu intrebari comode pe langa el si ii ridica mingea la fileu. Am senzatia acuta de emisiune TVR, in care se duce reporterul la primarul din Cucuietii Minusculi, ala ii prezinta realizarile comunei, ba il invita si la el acasa, apar si copiii aluia, si nevasta in port popular care gateste grosolan o tocana, iar reporterul gusta si isi da ochii peste cap de uluiala. Toata lumea multumita, mai putini aia care sunt prinsi in fata televizorului. Dar na, o fi avand si genul asta de filme publicul lui.
P.S. Intamplator, am un prieten care pescuieste pe Colceaguri si, desi e mare amator de peste, nu pune gura pe crapul de acolo. E peste bulgaresc, cu o vechime de sub un an in balta, gras si cu gust de namol clocit, iar pe balta mica abia mai exista cativa carasi ca palma. Mai mult caras e in baltoaca din crangul dintre Colceag 3 si Colceag 2, de acolo populeaza anual 3-ul cu cateva zeci de kile de caras brichetar. Pe Colceag 2 mai sunt si strapi, bibani si somni, dar foarte rari. Uite, informatie mai multa in 4 randuri decat in 10 minute de film.
P.P..S. nu e exclus ca pescarul multumit, cel cu lansetele de feeder amenintand divinitatea, sa aiba papilele la fel de dibace ca skill-urile de feederist. Multumit, cum ar veni.

Sus

pescuit la feeder magazin banner
MesajScris: 18 Iul 2018, 20:43 
Neconectat
Membru senior

@baltacul
am o intrebare simpla, as vrea sa ma duc pe baltile Colceag sa ma relaxez, cu o singura lanseta(nu conteaza ce fel, feeder, crap, undita), maxim doua ( si fara sa iau peste acasa ), la un pret rezonabil, se poate ?

Sus

MesajScris: 26 Iul 2018, 10:40 
Neconectat
Membru nou

Salut..am citit raspunsurile voastre. In ceea ce priveste calitatea video a filmelor mele, Adam are perfecta dreptate. Eu nu sunt un profesionist in filmare si editare video. Nu folosesc echipament de ultima generatie (filmez cu un GoPro si editez singur in Lightworks. Acum 2 luni nu stiam ce e ala Lightworks.). Tot ce fac, fac din pasiune si nu sa multumesc sau sa supar un user sau altul. Eu repet cum a luat nastere acest proiect: pe multe grupuri de Facebook dar si pe forumuri, toti userii intreaba : Care a fost la balta x? Cum e? La ce se da? poti sa faci x lucru acolo? poti sa dormi acolo? etc etc etc. La fel si despre locatiile de pe Dunare...aproape acelasi tip de intrebari. Eu am zis sa dau o forma de raspuns la toate aceste intrebari, alta decat informatiile scrise de pe net. Adica in format video, cu cat mai multe imagini de la fata locului...ceea ce foarte multi pescari apreciaza. Pentru baltile pe care n-au fost niciodata, imaginile ii ajuta sa se decida mai usor daca vor sa mearga acolo sau nu. Iar ca simpla idee nu-mi deconteaza nimeni motorina consumata pana la balta pentru a face o prezentare.

Eu pun mana pe telefon si sun in fiecare saptamana la cateva balti, incerc sa gasesc administratorul si sa-l fac sa accepte o astfel de prezentare. Nu aveti idee cat de tarani sunt unii. Ma refuza inainte sa inteleaga ce vreau sa fac. Le explic ca nu ii costa nimic si degeaba. Altii ma primesc cu bratele deschise pt ca in fond si la urma urmei. proiectul meu este o forma de publicitate gratuita pentru ei.

Bun. De aici pana la calitatea baltilor, la gustul pestelui, la sacosarii si spagarii din tara asta, la faptul ca eu incerc sa polarizez acest forum....:)))...e cale foarte lunga.

Daca as reusi sa mentin ritmul si sa prezint saptamanal o locatie noua...ganditi-va ca mai devreme sau mai tarziu voi ajunge la aproape TOATE baltile. Abia atunci, veti regasi probabil si balti care sa se incadreze in toate criteriile voastre de sportivitate si corectitudine. Pana atunci...eu am prezentat ce balti au picat....care a fost de acord sa ma primeasca, a fost.

P.S.- intre timp am facut un review la sonarul pe care-l folosesc eu, un sonar de buget. Sper ca pot posta acest video deoarece nu are legatura cu nicio balta: Sper doar sa ajute unii useri. Prezentari cu alte balti nu voi mai posta, asa cum am promis.

https://youtu.be/IndVDQzV9X4

P.P.S - cismas nu inteleg intrebarea ta. Banuiesc ca daca vrei poti, nu?

Sus

MesajScris: 26 Iul 2018, 16:44 
Neconectat
Membru senior

Baltacul scrie:

P.P.S - cismas nu inteleg intrebarea ta. Banuiesc ca daca vrei poti, nu?

nu inteleg ce nu intelegi :ugeek:
intrebam daca PRETUL pentru un pescuit cu o(una) lanseta sau undita, fara peste, e acelasi pret cu pescuitul cu bateria de lansete si sacii de peste dusi acasa ( in cele mai multe cazuri de genul asta, cand poti sa iei peste mult...nu prinzi mare lucru :twisted: )

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 44 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5

Ora este UTC + 1 [ DST ]