Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 14 Aug 2018, 19:41

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 620 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 58, 59, 60, 61, 62
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Floarea Popestiului
MesajScris: 04 Aug 2018, 21:06 
Neconectat
Moderator

mircea.serban scrie:
....Bine ca l-am scos, bucuria fiului meu ca alta data nu mai mergea la pescuit.
...

Fiul tau nu va indragi pescuitul ( si nu glumesc deloc ) daca-l inveti in mod gresit ca pescuitul inseamna si a scoate peste pe mal la fiecare partida ! :D

Dimensiunea maxim admisa a pozelor postate - 850 pixeli pe orizontala !

Sus

pescuit la feeder magazin banner
MesajScris: 05 Aug 2018, 05:37 
Neconectat
Membru junior

Stai linistit ca daca-l are in sange al va indragi. Asta este cautam balti cu peste, daca mai ma duc pe balti in care peste bea apa sau lipseste sigur se va plictisi de moarte si nu va vrea sa mai mearga !!!
Floarea sa cam stricat din cate vad .....!!

Sus

Subiectul mesajului: Floarea Popestiului
MesajScris: 05 Aug 2018, 06:47 
Neconectat
Moderator

Al naibii peste, ca nu vine singur la cârlig !
Cum naiba se face ca vin unii crapari pe floare și îl zăpăcesc pe peste ?

L.e.
Intreaba-l pe colegul Adam cum a făcut de a prins f bine acum de curând la Feeder !

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Sus

MesajScris: 05 Aug 2018, 06:56 
Neconectat
Membru junior

:))) pai si eu "l-am zapacit" dar se pare ca sa imputinat....:)))) dar sunt o gramada balti...avem de unde alege, asta este adevarul...Floarea Popestiului nu mai da randament cum dadea inainte si nu sunt singurul care o spune ....joi din cel putin 8 pescari cred ca s-au luat cativa pesti(ca sa nu zic ca-i numarai pe degetele de la o mana ) ...ti se pare ok la un ochi de apa, dar ma rog ...poate gresesc eu ce sa zic.
Fire incinse tuturor !!

Sus

Subiectul mesajului: Floarea Popestiului
MesajScris: 05 Aug 2018, 07:06 
Neconectat
Moderator

A spune ca o balta nu mai are peste doar pentru ca unii nu prind, e cel puțin greșit și deloc corect când o faci in public.
A arunca un batz in balta nu e suficient pentru a prinde peste, pescuitul înseamnă ceva mai mult, și dacă nu-l stăpânești suficient poți avea multe partide proaste.
Asta pe lângă faptul ca sunt perioade când Peștele nu cooperează. Vezi ultimele partide pe Măgura, Varlaam, Solacolu, etc ....
Decât sa tragem concluzii greșite in public despre bălți, mai indicat ar fi sa înțelegem unde am greșit, sa ne aprofundăm tehnica de pescuit, și sa înțelegem ca exista și perioade proaste pentru pescuit pe absolut orice balta.

Sus

MesajScris: 05 Aug 2018, 07:16 
Neconectat
Membru junior

Sa inteleg ca nu stapanesti destul de bine pescuitul Relu ??? Ca nu inteleg ...crezi ca nu-l stapanesc eu prea bine...se prea poate sa nu fiu as....dar toti de pe balta sa fie la fel de nepriceputi...si predecesorii mei, prea sari in sus pentru aceeasi balta...pe bune este parerea mea si o pot face public cat vreau, este o tara democratica, daca vrea ma duc in piata cu o pancarda si strig ca Floarea Popestiului nu mai are peste.Intradevar sunt perioade cand pestele nu mananca dar cand pe o balta aceste perioade se inmultesc......SCHIMB BALTA, intelegi ....!!

Sus

MesajScris: 05 Aug 2018, 07:34 
Neconectat
Moderator

S-ar in sus pentru ca o faci pe un forum pentru care conținut răspund, și nu sunt de acord sa se arunce cu noroi in nicio balta in mod nejustificat aici !
Fa-ți pancarde, mergi in piata sau unde poftești, dar abține-te când scrii aici !
Vrem informație, dar una corecta, și nu bârfe generate de lipsa de pricepere in pescuit. !

Sus

MesajScris: 05 Aug 2018, 07:50 
Neconectat
Membru junior

Scriu ce vreau aici..ca este forum public.....nu este forumul tau. Si ceilalti au facut-o si la fel ai sarit in sus.Toti suntem nepriceputi la pescuit doar tu "esti priceput", am scris si cand am prins am scris si cand nu am prins asta se numeste informatie, nu am aruncat cu noroi in nimeni nu am insultat pe nimeni este parerea mea si o sustin. Sunt sute de oameni care poate au pescuit pe vreo balta pe care au prins sau poate nu si nu au scris nicaieri...aia cum se numesc ?
De asta se numeste forum sa se discute ...bune rele...fiecare le ia cum vrea, sunt sigur ca voi mai ajunge pe aceasta balta...dar nu curand si atunci voi scrie cum a fost, nu barfesc niciodata si nu am niciun interes referitor la anume balta, scriu doar ce am facut.
O zi minunata !:)))

Sus

MesajScris: 05 Aug 2018, 08:12 
Neconectat
Moderator

Unde am scris eu ca ma consider priceput ? Ba din contra, ma consider un amator mediocru !
Poți avea orice păreri, dar nu sa afirmi ca balta nu mai are peste , culmea, la o luna după populare !
Și mai citește regulamentul forumului, forum care este public dar privat ! Da dovada de bun-simț, respecta-l, și nu vei avea probleme.

Sus

MesajScris: 05 Aug 2018, 17:51 
Neconectat
Membru junior

Relu scrie:
S-ar in sus pentru ca o faci pe un forum pentru care conținut răspund, și nu sunt de acord sa se arunce cu noroi in nicio balta in mod nejustificat aici !
Fa-ți pancarde, mergi in piata sau unde poftești, dar abține-te când scrii aici !
Vrem informație, dar una corecta, și nu bârfe generate de lipsa de pricepere in pescuit. !

Exact ce iti spunea colegul, intr-una dintre postarile de mai sus. Cum ai ajuns tu la concluzia ca lipsa capturilor este datorata “nepriceperii” in pescuit? De acord ca, in pescuit, sunt zile mai bune si mai putin bune.
Omul si-a exprimat parerea personala, una cu care multi pescari sunt de acord (priceputi si nepriceputi). Floarea Popestiului nu mai ofera acelasi randament, precum anii trecuti.
Cum ai tu capacitatea de a sintetiza informatia si a trage concluzii; poate faptul ca esti admin iti ofera dreptul la o super opinie ;). In rest, iti doresc multa sanatate.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 620 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 58, 59, 60, 61, 62

Ora este UTC + 1 [ DST ]