Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 19 Noi 2018, 16:26

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 42, 43, 44, 45, 46
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Solacolu
MesajScris: 21 Aug 2018, 09:21 
Neconectat
Moderator

De vis, felicitari !
Una din putinele mele balti de suflet !

l.e.
Carasii aia fac sa paleasca orice ciortan/crap.

Dimensiunea maxim admisa a pozelor postate - 850 pixeli pe orizontala !

Sus

pescuit la feeder magazin banner
 Subiectul mesajului: Re: Solacolu
MesajScris: 10 Sep 2018, 12:23 
Neconectat
Membru nou

Salutare. Dupa o perioada lunga si zbuciumata din viata mea, ieri, am fost in stare sa-mi fac timp pentru o partida scurta de pescuit la Solacolu. Am pescuit pe standul 34, dupa ce am facut rezervare telefonica pt 33. Am platit si cand imi caram bagajul la stand au venit doi pescari sa ma anunte ca si ei au rezervat 33 pe internet si ca standul este al lor. In fine, am achitat inca 20 de ron , taxa de foisor, si am stat pe 34, fara sa ma balacar cu cei vinovati de situatie. Poate ar fi fost frumos din partea administratiei sa nu "cerseasca 20 de ron" pt un "serviciu" care nu a fost solicitat de subsemnatul! mai ales ca stiam ca o sa stau foarte putin.
Am pescuit de la ora 07:00 pana la ora 12:15 minute, clipsat cat mai aproape de malul opus. Am folosit Utopia Fish and Krill + Bait-Tech Carp & Coarse Pellets de 2 mm in ameste de 50-50% puse pe method, iar la carlig Bait-Tech The Juice Dumbells Wafters 8mm.

Din pacate nu am reusit sa agat nici un fel de crap, dar a fost o partida minunata la caras. In timpul alocat am reusit sa prind 11 kg de carasoi, destul de grasi si frumusei. Partida a fost o reusita totala, pescuitul la caras fiind de asemenea foarte placut. La Solacolul carasii au crescut destul de mult :))), populatia de crap nu stiu in ce masura mai este sau nu, ieri nu si-au facut simtita prezenta cam pe toata zona din spate a lacului.

Fir intins!

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 42, 43, 44, 45, 46

Ora este UTC + 1 [ DST ]