MAGAZIN ONLINE
REVISTA ONLINE
Switch to full style
Tot ce tine de concursurile dedicate pescuitului la feeder
Răspunde

Browing feeder cup- Madunice 2018

23 Ian 2018, 20:50

Buna seara ,

In acest an am ales sa fac un pas inainte ...si deja m-am inscris, achitand taxa pentru Browing feeder cup Madunice 2018. M-ar interesa cine mai participa in acest an la aceasta competitie si cateva informatii utile cum ar fi: cazare, campare , nada vie se poate achizitiona pe pista si la ce pret ?...etc ...;am observat ca in 2016 a castigat un austriac, dar in 2017 acelasi competitor a iesit doar pe locul 49....rezulta ca info. din anii precedenti despre pista si strategii nu sunt utile 100%...si presupun ca o idee mai clara se poate contura doar in antrenamentele facute imediat inaintea concursului !

Multumesc pt info !!!

Sa ne vedem cu bine,

Ps am urmarit reportajele din revista de " n " ori....

Re: Browing feeder cup- Madunice 2018

24 Ian 2018, 02:07

Vorbeste cu Vasile Mitrea, e "veteran" la Madunice! :)

26 Ian 2018, 11:48

Marian Ionescu scrie:Buna seara ,

In acest an am ales sa fac un pas inainte ...si deja m-am inscris, achitand taxa pentru Browing feeder cup Madunice 2018. M-ar interesa cine mai participa in acest an la aceasta competitie si cateva informatii utile cum ar fi: cazare, campare , nada vie se poate achizitiona pe pista si la ce pret ?...etc ...;am observat ca in 2016 a castigat un austriac, dar in 2017 acelasi competitor a iesit doar pe locul 49....rezulta ca info. din anii precedenti despre pista si strategii nu sunt utile 100%...si presupun ca o idee mai clara se poate contura doar in antrenamentele facute imediat inaintea concursului !

Multumesc pt info !!!

Sa ne vedem cu bine,

Ps am urmarit reportajele din revista de " n " ori....

Gasesti 2 articole pe acest site.
Ideea este ca, pista difera de la an la an. Anul trecut de exemplu, pe durata celor doua manse, canalul a fost foarte scazut, s-a prins peste mai putin.
Ideea e sa ai lansete heavy cu care poti lansa 200 de grame pana in 30-35 de metri. Viermele colat este obligatoriu, strune groase, carlige tari, powergum sau elastic de rubeziana.
In rest... antrenamentele spun cam tot, ca la orice concurs, dar trebuie sa te adaptezi la nivelul apei pe durata manselor (in caz ca se schimba).
Momeala vie se poate comanda de la ei, dar inca nu e afisata lista de preturi.

Pagina oficiala:
https://www.sports.sk/browning-feeder-cup-eng.xhtml

Eu merg si in acest an, dar din cauza mondialului din Minsk nu apuc sa vin si la antrenamente. Ma voi baza strict pe pescuit cu vierme colat, pe paturile de scoici, nada putina si boabe de porumb.

26 Ian 2018, 22:10

Multumesc pt. info.

04 Mai 2018, 11:19

Pentru cei interesati... Sebi Gajac nu stie daca mai poate veni la Madunice si se cauta inlocuitor.
Daca cineva ar dori sa participe, rog sa ma anunte!

06 Mai 2018, 10:11

Rezolvat :)

12 Iun 2018, 20:58

Clasament final:

https://www.sports.sk/Data/1092/UserFil ... g-2018.pdf
Răspunde