Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 19 Noi 2018, 14:03

Ora este UTC + 1 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 29 Aug 2018, 23:00 
Neconectat
Membru nou

Membru din: 23 Noi 2015, 20:11
Mesaje: 35
Localitate: Brasov
Perioada desfasurare 19-21 Octombrie
Locuri 42
Informatii:
Bolgar Gheza-0742.793.982
Floroiu Ciprian-0751151922
Taxa de participare:450.00 ron/pescar
Premii:
Loc 1-4000 ron
Loc 2-3000 ron
Loc 3-2000 ron
CMMC Crap-1000 ron
CMMC Amur-1000 ron
REGULAMENT

1.Concurentul pescuieste cu o singura lanseta,specifica tipului de pescuit la feeder,pe care se monteaza un singur carlig.Poate avea pregatite pe suport un numar nelimitat de lansete de rezerva cu un singur carlig fixat pe lanseta.
2.Este permis pescuitul cu orice tip de momitor,sau method.Nu este permis pescuitul cu plumb simplu(acesta trebuie sa fie de tip momitor)
3.Lungimea lansetelor este limitata la maxim 4.50m(15ft)
4.Este permisa folosira unui singur carlig.Este interzisa folosirea carligelor duble sau triple.
5.Momelile folosite in carlig pot fi si atasate sau intepate in carlig.Momeli precum:paine,pasta,pelete,boilies,bilute de nada,sau momeli pasta etc.
6.Concursul se desfasoara pe doua manse.
Durata unei manse este de 6 ore
In situatia unei intreruperi fortate(fulgere,furtuni puternice,etc)juriul poate valida mansa numai daca aceasta a durat cel putin 2 ore.
Pista de concurs va fii impartita in 4 sectoare(10 locuri/sector)
Sectoarele sunt impartite(echilibrate) valoric.
7.Concurentul poate folosi momeli de origine naturala,popup-uri,Imitatii,momeli siliconice,etc.
8.Capturile agatate in mod regulamentar,care depasesc vizibil in timpul drill-ului limitele laterale ale standului propriu si deranjeaza vizibil concurentul vecin(agata linia vecinului) se elibereaza imediat.
9.Se interzice parasirea standului de concurs fara anuntarea in prealabil a arbitrului si aceasta se face doar in prezenta lui.
Sse interzice intrarea in standul vecin indifferent de motiv.
Se interzice orice ajutor dat altui concurent,nada,accesorii,etc.
10.Cantitatea totala de nada umectata,sitata si nepresata,incluzand aditivii si celelalte componente(pamant,argila,pietris,porumb,orz,ovaz,secara,seminte de canepa,etc) nu este limitata.
12.Este obligatoriu folosirea unui juvelnic de minim 3 m cu plasa deasa ce evita vatamarea pestilor.Salteaua de primire este obligatorie,la fel si spray-ul antiseptic.
Fiecare concurent va avea in dotare minim 2 saci de pastrare
13.Se acorda 10 minute pentru recuperarea pestelui aflat in drill in momentul semnalului de incheiere al mansei.
14.Nadirea se face numai cu cosuletul,fara prastie.Se nadeste obligatoriu cu lansete specifice de feeder,nu cu lansete gen carp-fishing sau specializate de nadire si/sau de alta natura.
Nadirea grea este permisa doar cu 10 min inainte de inceperea mansei.
15.Se puncteaza urmatorii pesti:crap,amur,caras,platica,lin,babusca,rosioara si oblate.
16.Pestii agatati pe dinafara,din greseala si nu prin harponare,puncteaza.
17.Antrenamentul este obligatoriu pentru nadirea pistei.
PROGRAM
VINERI 19 OCT.ANTRENAMENT OFICIAL
Ora 08.00-Tragerea la sorti a standurilor
Ora 08.30-Intrarea pe standuri
Ora 09.20-Nadirea grea
Ora 09.30-Start antrenament
Ora 17.00-Final antrenament
Ora 18.00-Sedinta tehnica si tragerea la sorti a ordinii de extragere a standurilor
Ora 18.30-Masa festiva oferita de organizator
SAMBATA 20 OCTOMBRIE
MANSA 1
Ora 06.00-Tragerea la sorti a standurilor
Ora 06.30-Intrarea pe pista
Ora 07.50-Nadirea grea
Ora 08.00-Start concurs
Ora 13.55-Anuntarea ultimelor 5 minute
Ora 14.00-Final mansa 1,cantarirea
Ora 14.30-Masa festiva din partea organizatorului
DUMINICA 21 OCTOMBRIE
MANSA A 2-A
Ora 06.00-Tragerea la sorti a standurilor
Ora 06.30-Intrarea pe pista
Ora 07.50-Nadirea grea
Ora 08.00-Start concurs
Ora 13.55-Anuntarea ultimelor 5 minute
Ora 14.00-Final concurs
Ora 14.30-Masa festiva
Ora 15.00-Anuntarea castigatorilor


Sus
 Profil  
 
pescuit la feeder magazin banner
MesajScris: 29 Aug 2018, 23:01 
Neconectat
Membru nou

Membru din: 23 Noi 2015, 20:11
Mesaje: 35
Localitate: Brasov
Lista participanti:
1.Fiat Lucian
2.Constantinescu Cătălin
3.Hărăstășan Alex
4.Szekely Dan
5.Tolan Răzvan
6.Bilan Doru
7.Botu Iulian
8.Floroiu Ciprian
9.Beliga Nică
10.Pintea Cosmin
11.Boșca Radu
12.Marian Dobra
13.Dani Todea
14.Șerbu Horațiu
15.Velescu Cristian
16.Stelian Leonard Mărgărit
17.Mărgărit Raluca
18.Mariașiu Mihai
19.Bolgar Geza
20.Lupei Neluțu
21.Giuroni Alexandru
22.Hari Marton
23.Tăbăcelia Ovidiu
24.Molnár Topy
25.Ciortea Alexandru
26.Popa Flaviu
27.Ciucur Raul
28.Man Alin
29.Câmpean Pia
30.Droj Dumitru
31.Iancu Rareș
32.Buciuman Robert
33.Maroșan Romulus
34.Hârța Cosmin
35.Cârcu Daniel
36.Dandos Arpy
37.Farkas Norbert
38.Georgiu Cristian
39.Neagu Cristian
40.Vaida Ovidiu
41.Dragoș Paul
42.Ilea Razvan

Lista de așteptare:
1.Váradi Csongor
2.Farkas Szaby


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 30 Aug 2018, 23:34 
Neconectat
Membru nou

Membru din: 23 Noi 2015, 20:11
Mesaje: 35
Localitate: Brasov
Lista participanti:
1.Fiat Lucian
2.Constantinescu Cătălin
3.Hărăstășan Alex
4.Szekely Dan
5.Tolan Răzvan
6.Bilan Doru
7.Botu Iulian
8.Floroiu Ciprian
9.Beliga Nică
10.Pintea Cosmin
11.Boșca Radu
12.Marian Dobra
13.Dani Todea
14.Șerbu Horațiu
15.Velescu Cristian
16.Stelian Leonard Mărgărit
17.Mărgărit Raluca
18.Mariașiu Mihai
19.Bolgar Geza
20.Lupei Neluțu
21.Giuroni Alexandru
22.Hari Marton
23.Tăbăcelia Ovidiu
24.Molnár Topy
25.Ciortea Alexandru
26.Popa Flaviu
27.Ciucur Raul
28.Man Alin
29.Câmpean Pia
30.Droj Dumitru
31.Iancu Rareș
32.Buciuman Robert
33.Maroșan Romulus
34.Váradi Csongor
35.Cârcu Daniel
36.Dandos Arpy
37.Farkas Norbert
38.Georgiu Cristian
39.Neagu Cristian
40.Vaida Ovidiu
41.Dragoș Paul
42.Ilea Razvan

Lista de așteptare:
1.Farkas Szaby


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 03 Sep 2018, 12:43 
Neconectat
Membru nou

Membru din: 23 Noi 2015, 20:11
Mesaje: 35
Localitate: Brasov
Lista participanti:
1.Fiat Lucian
2.Constantinescu Cătălin
3.Hărăstășan Alex
4.Szekely Dan
5.Tolan Răzvan
6.Bilan Doru
7.Botu Iulian
8.Floroiu Ciprian
9.Beliga Nică
10.Pintea Cosmin
11.Boșca Radu
12.Marian Dobra
13.Dani Todea
14.Șerbu Horațiu
15.Velescu Cristian
16.Stelian Leonard Mărgărit
17.Mărgărit Raluca
18.Mariașiu Mihai
19.Bolgar Geza
20.Lupei Neluțu
21.Giuroni Alexandru
22.Hari Marton
23.Tăbăcelia Ovidiu
24.Molnár Topy
25.Ciortea Alexandru
26.Popa Flaviu
27.Ciucur Raul
28.Man Alin
29.Câmpean Pia
30.Droj Dumitru
31.Iancu Rareș
32.Buciuman Robert
33.Maroșan Romulus
34.Váradi Csongor
35.Cârcu Daniel
36.Dandos Arpy
37.Farkas Norbert
38.Georgiu Cristian
39.Neagu Cristian
40.Vaida Ovidiu
41.Dragoș Paul
42.Ilea Razvan

Lista de așteptare:
1.Farkas Szaby
2.Danciu Silviu
3.Plugaru Catalin


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 04 Sep 2018, 10:08 
Neconectat
Membru nou

Membru din: 23 Noi 2015, 20:11
Mesaje: 35
Localitate: Brasov
Lista participanti:
1.Fiat Lucian
2.Constantinescu Cătălin
3.Hărăstășan Alex
4.Szekely Dan
5.Tolan Răzvan
6.Cârcu Daniel
7.Botu Iulian
8.Floroiu Ciprian
9.Beliga Nică
10.Pintea Cosmin
11.Boșca Radu
12.Marian Dobra
13.Dani Todea
14.Șerbu Horațiu
15.Velescu Cristian
16.Stelian Leonard Mărgărit
17.Mărgărit Raluca
18.Mariașiu Mihai
19.Bolgar Geza
20.Lupei Neluțu
21.Giuroni Alexandru
22.Hari Marton
23.Tăbăcelia Ovidiu
24.Molnár Topy
25.Ciortea Alexandru
26.Popa Flaviu
27.Ciucur Raul
28.Man Alin
29.Câmpean Pia
30.Droj Dumitru
31.Iancu Rareș
32.Buciuman Robert
33.Maroșan Romulus
34.Váradi Csongor
35.Farkas Szaby
36.Dandos Arpy
37.Farkas Norbert
38.Georgiu Cristian
39.Neagu Cristian
40.Vaida Ovidiu
41.Dragoș Paul
42.Ilea Razvan

Lista de așteptare:
1.Danciu Silviu
2.Plugaru Catalin
3.Alin Tudose


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 06 Sep 2018, 13:44 
Neconectat
Membru nou

Membru din: 23 Noi 2015, 20:11
Mesaje: 35
Localitate: Brasov
Lista participanti:
1.Fiat Lucian
2.Constantinescu Cătălin
3.Hărăstășan Alex
4.Szekely Dan
5.Tolan Răzvan
6.Cârcu Daniel
7.Botu Iulian
8.Floroiu Ciprian
9.Beliga Nică
10.Pintea Cosmin
11.Boșca Radu
12.Marian Dobra
13.Dani Todea
14.Șerbu Horațiu
15.Velescu Cristian
16.Stelian Leonard Mărgărit
17.Mărgărit Raluca
18.Mariașiu Mihai
19.Bolgar Geza
20.Lupei Neluțu
21.Giuroni Alexandru
22.Hari Marton
23.Tăbăcelia Ovidiu
24.Molnár Topy
25.Ciortea Alexandru
26.Popa Flaviu
27.Ciucur Raul
28.Man Alin
29.Câmpean Pia
30.Droj Dumitru
31.Iancu Rareș
32.Buciuman Robert
33.Maroșan Romulus
34.Váradi Csongor
35.Farkas Szaby
36.Dandos Arpy
37.Farkas Norbert
38.Georgiu Cristian
39.Neagu Cristian
40.Vaida Ovidiu
41.Dragoș Paul
42.Ilea Razvan

Lista de așteptare:
1.Danciu Silviu
2.Plugaru Catalin
3.Alin Tudose
4.Fechete Nicolae Ioan


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 10 Sep 2018, 15:31 
Neconectat
Membru junior
Avatar utilizator

Membru din: 04 Noi 2015, 00:25
Mesaje: 67
Localitate: Bucuresti
Birsan Remus


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 11 Sep 2018, 20:17 
Neconectat
Membru nou

Membru din: 23 Noi 2015, 20:11
Mesaje: 35
Localitate: Brasov
Lista participanti:
1.Fiat Lucian
2.Constantinescu Cătălin
3.Hărăstășan Alex
4.Szekely Dan
5.Tolan Răzvan
6.Cârcu Daniel
7.Botu Iulian
8.Floroiu Ciprian
9.Beliga Nică
10.Pintea Cosmin
11.Boșca Radu
12.Marian Dobra
13.Dani Todea
14.Șerbu Horațiu
15.Velescu Cristian
16.Stelian Leonard Mărgărit
17.Mărgărit Raluca
18.Mariașiu Mihai
19.Bolgar Geza
20.Lupei Neluțu
21.Hari Marton
22.Tăbăcelia Ovidiu
23.Molnár Topy
24.Ciortea Alexandru
25.Popa Flaviu
26.Ciucur Raul
27.Man Alin
28.Câmpean Pia
29.Droj Dumitru
30.Iancu Rareș
31.Buciuman Robert
32.Maroșan Romulus
33.Váradi Csongor
34.Farkas Szaby
35.Dandos Arpy
36.Farkas Norbert
37.Georgiu Cristian
38.Neagu Cristian
39.Vaida Ovidiu
40.Dragoș Paul
41.Ilea Razvan
42.Danciu Silviu
Lista de așteptare:

1.Plugaru Catalin
2.Alin Tudose
3.Fechete Nicolae Ioan
4.Adi Rusu
5.Birsan Remus


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 15 Sep 2018, 20:45 
Neconectat
Membru nou

Membru din: 23 Noi 2015, 20:11
Mesaje: 35
Localitate: Brasov
Lista participanti:
1.Fiat Lucian
2.Hărăstășan Alex
3.Szekely Dan
4.Tolan Răzvan
5.Cârcu Daniel
6.Botu Iulian
7.Floroiu Ciprian
8.Beliga Nică
9.Pintea Cosmin
10.Boșca Radu
11.Marian Dobra
12.Dani Todea
13.Șerbu Horațiu
14.Velescu Cristian
15.Mărgărit Raluca
16.Mariașiu Mihai
17.Bolgar Geza
18.Lupei Neluțu
19.Hari Marton
20.Tăbăcelia Ovidiu
21.Molnár Topy
22.Ciortea Alexandru
23.Popa Flaviu
24.Ciucur Raul
25.Man Alin
26.Câmpean Pia
27.Droj Dumitru
28.Iancu Rareș
29.Buciuman Robert
30.Maroșan Romulus
31.Váradi Csongor
32.Farkas Szaby
33.Dandos Arpy
34.Farkas Norbert
35.Georgiu Cristian
36.Neagu Cristian
37.Vaida Ovidiu
38.Dragoș Paul
39.Ilea Razvan
40.Danciu Silviu
41.Plugaru Catalin
42.Alin Tudose

Lista de așteptare:
1.Fechete Nicolae Ioan
2.Adi Rusu
2.Birsan Remus


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 19 Sep 2018, 21:03 
Neconectat
Membru nou

Membru din: 23 Noi 2015, 20:11
Mesaje: 35
Localitate: Brasov
Deoarece sunt pescari,atat cei din lista de asteptare cat si altii care si-au manifestat dorinta de a participa la concurs,va rog pe cei care sunt in LISTA DE PARTICIPANTI sa efectuati pana in data de 10.10.2018 un avans de 200 ron.
Contul unde puteti achita avansul este:
Bolgar Gheorghe Geza
BCR Aiud
RO70RNCB0005043785460001


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România