Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 17 Noi 2017, 21:26

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
MesajScris: 09 Noi 2017, 04:24 
Neconectat
Membru senior

Poti suplimenta bugetul si poti lua http://www.pescuitlafeeder.ro/magazin/l ... gr.html,si este ce cauti tu,depinde ce preferi pentru ca variante sunt....

Sus

pescuit la feeder magazin banner
MesajScris: 09 Noi 2017, 09:49 
Neconectat
Membru nou

Multumesc de sfaturi! Preston Dm de 80g am avut si.... Din ce-am vazut Maver Diamond pare foarte interesant. Daca il are cineva si ma poate lamuri. Varianta de 90g, 3,90.
Multumesc!

Sus

MesajScris: 12 Noi 2017, 15:14 
Neconectat
Membru senior

Miru scrie:
Multumesc de sfaturi! Preston Dm de 80g am avut si.... Din ce-am vazut Maver Diamond pare foarte interesant. Daca il are cineva si ma poate lamuri. Varianta de 90g, 3,90.
Multumesc!

Am varianta Extrem Long Cast 140gr 3,9m si pot sa spun ca este cea mai finuta lanseta de puterea asta, care am avut-o vreodata. Exceptional de bine lucrata, finisata...responsiva, sensitiva si cu o revenire de invidiat. Recomand pentru un pescuit la distanta, cu monturi mai grele dar unde nu vrei sa pierzi nici din sensibilitate. Ma gandesc ca cea de 90g este si mai fina, insa la capitolul distanta, probabil ramana in urma.

Sus

MesajScris: 12 Noi 2017, 17:15 
Neconectat
Membru senior

Miru scrie:
Multumesc!

Salut,am avut Maver Diamond,din 3 tronsoane,3,60/90grame.Arunci 60-70m cu methodde 45 gr,L ,de pe scaun,ca sa zic asa.Blanc slim,lacuit,cea mai finuta lanseta cu puterea de 90 grame,pe care am vazut-o.Cantareste vreo 200 grame.Spui ca ai avut DM-ul de 80,are aceleasi varfuri,3 mm la baza,vreo 10 cm mai scurte,dar lanseta este mai subtire si mai usoara.Se echilibreaza perfect cu tubertini vertigo 5500.Ca putere este sub DM-ul de 80,nu lanseaza 80 metri ca aceasta,dar pentru 60-65 este perfecta.Vorbim aici de lanseurile pe care le facem in mod normal la pescuit si nu de lanseuri de proba.In cazul al doilea amandoua pot mai mult.

Sus

MesajScris: 12 Noi 2017, 21:25 
Neconectat
Membru nou

Multumesc! Foarte calitative raspunsurile si la obiect.
Am luat pana la urma Maver Diamond 3.90, 90g,3 buc. La prima impresie, pentru o marca ca Maver, calitatea finisajelor (cotorul in special)lasa de dorit, sunt chiar dezamagit. Cauciucul din capat da o impresie de lucru ieftin, a venit descentrat fata de pluta cotorului. Inelele dintre tronsonul 2 si portavarf scad brusc de la o dimensiune mai mare la una mai mica nefiind cursiva ca la alte bete. Am sa pun niste poze. Sper in schimb sa se ridice la standardele Maver pe balta.
Ceea ce ma supara in schimb mai tare,(scuze de oftopic) e magazinul de la care am cumparat. Marele P.... care in decursul a 3 zile calendaristice cu ocazia de "Black Friday" a ridicat pretul la bete.

Sus

MesajScris: 13 Noi 2017, 07:44 
Neconectat
Membru senior

O sa vezi ca se va dovedi foarte practic cauciucul ala,inevitabil,mai punem lanseta cu cotorul pe jos,in suport,pe beton,ponton etc,este mult mai rezistent ca eva..

Sus

MesajScris: 13 Noi 2017, 09:06 
Neconectat
Membru nou

"Ridicarea" pretului este o practica curenta, pentru ca ,clientul ,este privit ca o "victima" ,nu ca un partener.

Sus

MesajScris: 13 Noi 2017, 12:43 
Neconectat
Membru senior

Miru,mai da o gena atent peste tronsoane.Sigur ca sunt "interchangeable" cu alte modele,printre care,cu siguranta ca se afla noul Reactorlite,cel cu bling-bling. :twisted: Deoarece mandrinele de Reactor s-au spart,unica solutie a fost inlocuirea tronsonului "cotor" cu cel de la Diamond.Solutia fabricantului! ;)

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 1 [ DST ]