Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 09 Apr 2020, 19:34

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Propunere Permise pescuit 2020
MesajScris: 25 Mar 2020, 13:59 
Neconectat
Membru senior

pescuitorul scrie:
AlexD scrie:
DemiPescar scrie:
Cutumele vechi nici cu coronavirus nu o să le pierdem. Ar fi bune permisele acum, măcar de înrămat, să facă bine la "pisic". Īn plus ar face asociațiile niște bani când majoritatea nu mai fac. Īn prima zi după sfârșitul pandemiei va fi o nouă penurie, cea de nadă.

Asta asa-i, au trecut 30 de ani de la comunism si noi tot cu carnete cu stampile umblam, acum de cand s-au introdus permisele ANPA complet inutile, cred ca e momentul sa se renunte la ele. Pe banii platiti pe facut, dat si stampilat carnete de membru, mai bine asociatiile si-ar pune la punct saitul sa putem obtine permise on line

Permisele ANPA sunt bune pe Dunare (care este destul de lunga si lata) deci nu sunt complet inutile tinand cont ca lista apelor unde sa pescuiesti e destul de lunga si ea
http://www.anpa.ro/wp-content/uploads/f ... one%20.pdf

in privinta nadei nu cred ca o sa fie o mare problema la unii deoarece nada suprema in Romania este mamaliga si vad ca majoritatea romanilor s-au aprovizionat cu asa ceva.

M-am exprimat eu gresit, nu permisele ANPA sunt inutile, astea chiar ar trebui sa ramana atat cele primite direct de la ANPA cat si cele primite prin asociatii, sunt inutile carnetele de membru si drumurile facute pe la asociatii.

Sus

pescuit la feeder magazin banner
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 1 [ DST ]