Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 24 Oct 2020, 11:41

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
MesajScris: 26 Sep 2020, 21:06 
Neconectat
Membru junior

sony_exodus scrie:
Salut, uite grupul meu este unul privat si pot spune ca este ok, poti arunca un ochi si poate gasesti lucruri interesante.
https://www.facebook.com/groups/feeder.ZONE/

Cu stima Sorin Niste.

Salut Sorin,
Am intrat ( m-am inregistrat ) in locul unde m-a dus linck-ul tau si am ajuns intr-un loc unde se aduna tot felul de grupuri de FB.
Probabil ca ai sa spui ca sunt RETROGRAD sau INAPOIAT dar sistemul in care se aduna intr-un singur loc ( intr-o singura " piata " mai multe discutii despre biserica, despre votare, despre etc., etc. , etc. pe mine ma "pierde"
Am primit de-a lungul timpului tot felul de propuneri de "scolarizare" in ale Facebook-ului , a construiri de site-ri sau grupuri de discutie pe google etc.
FORUMUL despre pescuit la feeder, sau cel despre bucatarie, sau despre pomicultura, foricultura, acvaristica, vanatoare mi se par mult mai LA OBIECT.
Deci eu nu mai am timp la 70 ani sa mai invat despre facebook mai cu seama ca maine poimaine "vine" 5G si cine stie ce noutati mai aduce in telefocie sau informatica.
O seara buna.

Sus

pescuit la feeder magazin banner
MesajScris: 26 Sep 2020, 23:04 
Neconectat
Membru senior

E posibil sa fie si asta cu FB. E drept ca s-au mutat multe de pe forumuri pe FB. Cum nu am FB nu pot sa spun nimic....inseamna ca nu exist nu?
Oricum daca discutiile s-au mutat pe FB e totusi bine. Daca insa au disparut....nu e bine.

Sus

MesajScris: 27 Sep 2020, 08:41 
Neconectat
Membru junior

pivo scrie:
E posibil sa fie si asta cu FB. E drept ca s-au mutat multe de pe forumuri pe FB. Cum nu am FB nu pot sa spun nimic....inseamna ca nu exist nu?
Oricum daca discutiile s-au mutat pe FB e totusi bine. Daca insa au disparut....nu e bine.

Buna dimineata all,
Diferenta cred ca consta ca :
1. Forumul era al NOSTRU , al tuturor in sensul ca o COMUNITATE de cateva sute sau mii de pescari cu interes, dragoste, pasiune sau curiozitate despre pescuitul la feeder intrau zi de zi pe forum, ridicau filme facute de ai sau gasite prin diverse locuri referitor la subiect si apoi se incingeau discutii. Pe forum trebuie ca un individ AAA sa dea rau de tot cu "dansii" in fasole ca sa fie banat . Poate sa-i zica ceva de mama unui alt colistean sau sa anunte ca intentioneaza sa puna o bomba.
2. Un cont FB este al celui care l-a construit ( INITIAT ) iar toti ceilalti sunt MUSAFIRI care intra, vad, comenteaza, aplauda si fac trafic. Probabil ca si pe FB poate si un vizitator sa puna niste poze sau un filmuletz dar daca proprietarul ( initiatorul ) grupului FB este certat sau nu-l sufera pe individul XXX poate sa-l dea afara pur si simplu.
Asta este diferenta intre cele doua variante.
Sigur, pe orice cont de FB daca o gagica vrea sa fie admirata poate sa-si etaleze "pasarica" si nimeni nu se supara pentru ca, CRESTE RATINGUL .Pe cand pe un forum care se respecta asta este un motiv de ban permanent in urmatoarele 30 secunde.

Sus

MesajScris: 27 Sep 2020, 22:48 
Neconectat
Membru senior

Un rating mare pe FB sau Insta poate aduce bai in diverse moduri sau asociat cu alte canale in timp c forumul e "voluntariat"

Sus

MesajScris: 29 Sep 2020, 08:21 
Neconectat
Membru junior

pivo scrie:
Un rating mare pe FB sau Insta poate aduce bai in diverse moduri sau asociat cu alte canale in timp c forumul e "voluntariat"

Stiu ca un RATING mare iti aduce bani, asa cum stim toti ca daca postezi mai multe "pasarici" ai RATING mare.
In schimb pe forum MESAJE SERIOASE " la OBIECT " iti aduc mai multi CITITORI si daca in ""spatele " FORUMULUI exista si un MAGAZIN ON LINE iar in magazin ai MARFA DE CALITATE vor rezulta si VANZARI care inseamna de fapt BANI .
Este mult mai greu sa aduni BANI din PASIUNEA OAMENILOR ( adica de pe forum )
Este foarte usor sa aduni BANI din " PASARICI " sau din DROGURI .
Scuze eu prefer FORUMUL si PESCUITUL . In acelesi timp nu ma priveste ce fac altii cu tot cu pasiunile lor.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 1 [ DST ]