Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 24 Iul 2019, 02:21

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 717 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 68, 69, 70, 71, 72  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: la Dunare
MesajScris: 13 Iun 2019, 21:46 
Neconectat
Membru junior

Da , cam asa ii ...urmeaza reprogramare ... multumesc mult !

Sus

pescuit la feeder magazin banner
MesajScris: 21 Iun 2019, 21:01 
Neconectat
Membru junior

Buna seara , pana la urma dupa niste informatii telefonice am fost la pescuit pe Dunare , zona Berzeasca jud Caras Severin .
Dunarea ok , limpede bine merci si chiar scazuta , abia de ieri a inceput sa creasca , dar mai are (cel putin pe locul unde am pescuit ) de impins pana ajunge la cota normala .
Pesti foarte putini , mofturosi ... de cand pescuiesc la feeder ii cea mai slaba partida pe Dunare ...
Cel mai bine s-a prins cu metode neconvetionale ... arici ...monturi cu srot cu minim 4 carlige ... pacat ca nu se fac controale pe mal ... pescari care pescuiesc doar cu permisul ANPA fara sa aiba PG ca nu mai trebuie... pentru-ca scrie pe permis Dunare si bratele sale ...
Eu dimineata la opt fara un sfert eram in Oravita (dupa un drum de aproape trei ore ) sa depun cerere direct la Politia de Frontiera doarece dupa cererea online nu mi-a ajuns nici astazi pg ...
Asta e , stiu , sunt frustrat .... nu sunt usa de biserica ...dar in Romania daca nu se taie in carne vie , veci nu se v-a schimba nimic ...romanul cel mai bine invata de frica din pacate ....

O seara faina !

Sus

MesajScris: 22 Iun 2019, 20:53 
Neconectat
Membru junior

Va salut!
Si eu am fost la pescuit pe Dunare saptamana asta (luni si marti) timpul efectiv de pescuit a fost de aprox o zi si jumate.
Treaba cu permis si PG le aveam rezolvate mai din timp.
Pestele destul de mofturos, iar ca perioada din zi cel mai bine a mers dimineata.....ma asteptam la asta. Am prins caras destul de frumusel cel mai mare a avut 1 kg, alte specii: somn,avat, babusca, platica si un pui de crap. Pescuitul a fost cu 2 lansete de feeder, zona; aproape de Berzeasca.
Pesti au fost eliberati, cu exceptia catorva carasi mai mari (ca doar nu suntem absurzi)

Sus

MesajScris: 22 Iun 2019, 20:53 
Neconectat
Membru junior

Va salut!
Si eu am fost la pescuit pe Dunare saptamana asta (luni si marti) timpul efectiv de pescuit a fost de aprox o zi si jumate.
Treaba cu permis si PG le aveam rezolvate mai din timp.
Pestele destul de mofturos, iar ca perioada din zi cel mai bine a mers dimineata.....ma asteptam la asta. Am prins caras destul de frumusel cel mai mare a avut 1 kg, alte specii: somn,avat, babusca, platica si un pui de crap. Pescuitul a fost cu 2 lansete de feeder, zona; aproape de Berzeasca.
Pesti au fost eliberati, cu exceptia catorva carasi mai mari (ca doar nu suntem absurzi)

Sus

MesajScris: 22 Iun 2019, 21:03 
Neconectat
Membru junior

Va salut!
Si eu am fost la pescuit pe Dunare saptamana asta impreuna cu un amic (luni si marti) timpul efectiv de pescuit a fost de aprox o zi si jumate.
Treaba cu permisul si PG-ul le aveam rezolvate mai din timp.
Intradevar apa a fost scazuta, dar nivelul a inceput sa creasca. Pestele destul de mofturos, iar ca perioada din zi cel mai bine a mers dimineata......ma asteptam la asta!. Am prins caras destul de frumusel, cel mai mare a avut 1 kg alte specii: somn,avat, babusca, platica si un pui de crap. Pescuitul a fost cu 2 lansete de feeder, zona; aproape de Berzeasca.
Langa noi erau pescarii de crap cu 15 lansete (atatea am numarat eu) iar vreme cat am pescuit noi, am vazut ca au prins un crap de aprox 3 kg. Vremea a fost frumoasa! dar din pacate cultura unora le joaca feste. Ca sa putem pescui intr-un mod civilizat a trebuit sa adunam aprox 2 saci de gunoaie. Ce ma surprins placut a fost faptul ca, dinimeata au venit niste domni cu o masina portocalie care colectau gunoaiele, si asa am scapat de cei 2 saci.

Sus

MesajScris: 22 Iun 2019, 21:03 
Neconectat
Membru junior

Scuze pentru multiplele postari, din greseala !

Sus

MesajScris: 23 Iun 2019, 08:39 
Neconectat
Membru junior

Felicitari Hoombres pentru partida si eliberare de peste !
Asa a fost , luni si marti au fost zile in care s-a prins bine , eu am ajuns de miercuri la amiaza abia ...
La cativa zeci de metri de locul unde am pescuit eu s-a prins si circa 40 de kg de peste ...de un singur pescar , neeliberat o bucata macar ....deh , mari mancatori de peste mai suntem ....

Sus

MesajScris: 03 Iul 2019, 04:51 
Neconectat
Membru nou

Cineva care a mai fost intre timp in zona Gostinu poate sa ne spuna cum arata peisajul?
Multumesc.

Sus

MesajScris: 03 Iul 2019, 09:32 
Neconectat
Membru nou

Tantari foarte multi .... incredibil de multi , din punctul meu de vedere nepescuibil.

Sus

MesajScris: 07 Iul 2019, 11:29 
Neconectat
Membru nou

În zona Giurgiu din păcate nu se poate întra pe Dunăre din cauza țânțarilor. Sunt atât de mulți încât nici cremele eficiente nu fac fata. Este pt prima data când vad asa ceva la dunare

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 717 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 68, 69, 70, 71, 72  Următorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]