Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 28 Ian 2021, 16:04

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: 07 Ian 2021, 10:03 
Neconectat
Membru nou

Am achizitionat 2 lansete TEAM FEEDER POWER FIGHTER BY DOME, XH 3.90M, 50-170G, pentru pescuit la Dunare in special dar si pe alte rauri. Intrebarea ar fi cu ce mulinete le pot echilibra? Din start as vrea pareri pentru mulinete cu baitrunner si tambur de rezerva, daca se poate sa fie unul long cast si unul normal, nu prea am gasit variante. De asememenea specific ca nu am buget pentru Daiwa, Shimano, deci m-ar interesa un mid-range. Pana in prezent am folosit doar mulinete okuma de care am fost foarte multumit.

Sus

pescuit la feeder magazin banner
MesajScris: 07 Ian 2021, 10:28 
Neconectat
Membru junior

Razvan HD scrie:
Am achizitionat 2 lansete TEAM FEEDER POWER FIGHTER BY DOME, XH 3.90M, 50-170G, pentru pescuit la Dunare in special dar si pe alte rauri. Intrebarea ar fi cu ce mulinete le pot echilibra? Din start as vrea pareri pentru mulinete cu baitrunner si tambur de rezerva, daca se poate sa fie unul long cast si unul normal, nu prea am gasit variante. De asememenea specific ca nu am buget pentru Daiwa, Shimano, deci m-ar interesa un mid-range. Pana in prezent am folosit doar mulinete okuma de care am fost foarte multumit.

o tica mentor feeder de 5000 si-ar face treaba deoarece vine cu tambur de rezerva de 4000, frana rapida ...NU are baitrunner
daca vrei mortis baitrunner atunci ai optiunea sa iei tot de la dome gabor Master Carp LCS Pro 5000 si cumperi separat tambur de rezerva.

Sus

MesajScris: 07 Ian 2021, 10:37 
Neconectat
Membru nou

La toata gama de mulinete Dome Gabor cu tambur long cast si baitrunner nu exista tamburi de rezerva. Daca stii de unde sa comand sau ce model are trimite-mi te rog un link. Ideea e ca baitrunner-ul este esential din punctul meu de vedere, nu de multe ori m-am trezit cu batul in apa pentru o clipa de neatentie. Nu inteleg de ce la majoritatea mulinetelor cu tambur long cast nu exista si tamburul de rezerva pentru a folosi mulineta si in varianta cu fir mai gros. Ar mai fi si greutatea mulinetei, adica am pus o okuma de 450 gr pe un bat sa vad cum se echilibreaza si parghia este mai sus de sistemul de prindere al mulinetei cu aproape un lat de palma. Deci m-as orienta spre o mulineta de 500 gr. Specific ca batul are 340 grame cantarit de mine. Sau gresesc? Multumesc pentru raspuns si recomandari!

Sus

MesajScris: 08 Ian 2021, 09:29 
Neconectat
Membru junior

daca te osteneai putin verificai site-ul lui haldorado si vedeai ca mai la toate mulinetele lor exista tamburi de rezerva

https://www.haldorado.hu/items/orso-c2/ ... escription

sunt cateva magazine online din vestul tarii care aduc produse din ungaria pe comanda deci sigur iti aduc daca vorbesti cu ei
eu doar de la ei imi cumpar multe produse de la serie walter care nu exista la noi

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]